Używamy plików cookies i podobnych technologii, by ułatwić korzystanie z naszych portali internetowych. Brak zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczał na to zgodę.

ZalogujZaloguj via FB

Kliknij by nas posłuchać!

Plakatownia

Twój adres e-mail:

Tytuł:

Opis:

Załącznik (.jpg, .png):Galeria

Data dodania: 2014-08-28
Autor: Mario Kategoria: Kultura

Dożynki Miejskie w Czyżynach 2014

W niedzielę 31 sierpnia 2014 r. od godz. 12.30 organizatorzy Dożynek Miejskich, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania w Łęgu na terenie Archiwum Miejskiego przy ul. Na Załęczu 2. 

Mieszkańcy Łęgu, okolicznych osiedli i wszyscy zaproszeni goście przejdą w korowodzie sprzed kapliczki na skrzyżowaniu ul. Na Załęczu i Niepokalanej Panny Marii na miejsce Dożynek, które rozpocznie uroczysta Msza święta polowa, sprawowana przez Dziekana Dekanatu Kraków-Mogiła ks. Czesława Sandeckiego. Po oficjalnych wystąpieniach Prezydenta Miasta Krakowa i Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny Wojciecha Krzysztonka w programie spotkania przewidziano występy artystyczne, w tym występ Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta, liczne zabawy i konkursy. Jednym z ważniejszych punktów uroczystości będzie rozstrzygnięcie Konkursu Wieńców Dożynkowych. Jak co roku, konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - wpłynęło aż 15 zgłoszeń grup dożynkowych. Komisja konkursowa wybierze trzy najpiękniejsze prace. Duża liczba zgłoszeń pokazuje, że wśród mieszkańców Krakowa ciągle żywa jest tradycja wykonywania wieńców dożynkowych, której upowszechnianie i kultywowanie są jednym z celów przyświecających organizatorom Dożynek.

Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie występ gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie Małgorzata Ostrowska. Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do wspólnej zabawy tanecznej przy dźwiękach muzyki, która potrwa do godz. 24.00. Nie zabraknie także uczty dla ciała, którą przygotuje dla wszystkich gości firma Lewicowy Odłam Krystynki. Najmłodsi będą mieli możliwość skorzystania z atrakcji wesołego miasteczka.

Organizatorzy zachęcają do licznego udziału w tegorocznych obchodach dożynek miejskich, by pokazać, że kultywowanie obrzędów rolniczych jest wciąż podtrzymywaną i ważną tradycją również na terenie Gminy Miejskiej Kraków.