Używamy plików cookies i podobnych technologii, by ułatwić korzystanie z naszych portali internetowych. Brak zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczał na to zgodę.

ZalogujZaloguj via FB

Kliknij by nas posłuchać!

Plakatownia

Twój adres e-mail:

Tytuł:

Opis:

Załącznik (.jpg, .png):Galeria

Data dodania: 2014-08-28
Autor: Mario Kategoria: Kultura

Dyniowe warsztaty carvingowe

Po ubiegłorocznym sukcesie, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają 20 września na bezpłatne warsztaty carvingowe w ramach III Festiwalu Zaklęte w Dyni.

Swoich sił w sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach będzie można spróbować podczas warsztatów, które odbędą się 20 września 2014 r. wKlubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Ogrodowe 15). Mistrzowie carvingu z Krakowskiej Szkoły Restauratorów poprowadzą zajęcia dla dwóch grup (I grupa: godz. 9.00-12.00, II grupa: 13.00-16.00). Uczestnicy poznają zarys historii carvingu, sprzęt jaki jest używany do rzeźbienia oraz techniki łączenia rzeźb i ich przechowywania. Główną bohaterką warsztatów carvingowych będzie dynia, a mistrzowie fantazyjnego wycinania zaprezentują rozmaite dekoracje, jakie mogą być z niej wykonane. Dodatkowo tego dnia będzie można nauczyć się, jak wykonywać między innymi róże z marchewki czy rzodkiewki, liście z ogórka oraz dekoracje kwiatowe w arbuzie i melonie.  

 Zapisy na warsztaty przyjmowane są osobiście w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a,  Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) do 18 września lub do wyczerpania miejsc

Szczegółowe informacje o warsztatach i Festiwalu na www.zakletewdyni.pl

Zgłoś się już dziś!

Projekt realizowany pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Pokaż mapę