Używamy plików cookies i podobnych technologii, by ułatwić korzystanie z naszych portali internetowych. Brak zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczał na to zgodę.

ZalogujZaloguj via FB

Kliknij by nas posłuchać!

Plakatownia

Twój adres e-mail:

Tytuł:

Opis:

Załącznik (.jpg, .png):Galeria

Data dodania: 2014-08-22
Autor: pawlik.marcin Kategoria: Kultura

Dożynki Dzielnicowe w Branicach 2014

Podtrzymując wielowiekową tradycję, w niedzielę 24 sierpnia br., mieszkańcy nowohuckich osiedli zbiorą się, by wspólnie uczcić tegoroczne zbiory. W korowodzie, który wyruszy o godz. 13.30 sprzed Klubu Herkules w Branicach, zaproszeni goście, gospodarze Dożynek oraz mieszkańcy przejdą na  teren zielony przy ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Rada i Zarząd Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Dożynki Dzielnicowe rozpocznie Msza święta o godz. 14.00, sprawowana  przez Księdza Proboszcza Parafii św. Grzegorza w Ruszczy Andrzeja Kotta. W jej trakcie nastąpi poświęcenie dożynkowych wieńców wykonanych przez mieszkańców nowohuckich osiedli. Po części oficjalnej,  podczas której głos zabiorą przedstawiciele władz miasta i Dzielnicy XVIII Nowa Huta, nastąpi część artystyczna. Na dożynkowej scenie zaprezentuje się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta oraz zespoły biorące udział w Przeglądzie Wieńców Dożynkowych.

Wieńce zgłoszone do Przeglądu zostaną skomentowane przez etnografa a każda ze zgłoszonych grup otrzyma nagrody. Celem Przeglądu jest upowszechnianie ludowej tradycji i kultywowanie obrzędów rolniczych. Nie zabraknie także licznych konkursów dożynkowych i występów zespołów dziecięcych z Branic i okolicy. Najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z atrakcji mini wesołego miasteczka. Od godz. 19:00 organizatorzy zaproszą wszystkich zebranych gości do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce zespołu Paradox, która zakończy się o godz. 1.00.

Dożynki Dzielnicowe w Branicach 2014

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1505552939661506/

Zapraszamy!